Haber

Kocaeli Valisi Yavuz’dan yeni eğitim öğretim yılı mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlaması münasebetiyle bir açıklama yaptı.

Yavuz, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde, ilgili bakanlık, kurum ve kuruluşlar, hayırseverler ile çocuklara ve gençlere en uygun kurallarla eğitim imkânı sağlamak amacıyla kentte yeni okullar açıldığını, yenilerinin üretilmesi için hayırseverlerle protokol imzaladı.

Okullarda tasarım beceri atölyeleri ve kütüphaneler kurulduğunu belirten Yavuz, okullarda güçlendirme çalışmaları da dahil olmak üzere her türlü eksikliği gidermeye çalıştıklarını belirtti.

Toplumların ve devletlerin inşasında öğretmenlerin katkı ve desteğinin her türlü çalışmadan daha değerli olduğunu vurgulayan Yavuz, “Bugüne kadar olduğu gibi öğretmenlerimizin de çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğe hazırlama misyonunu yerine getireceklerine inancım tamdır. Geleceğimizi en verimli şekilde geleceğe taşımaktır.Çocuklarımıza gösterilen şefkat, gayret ve fedakarlık, Vatanı ve milleti korumak adına yapılan en kutsal ve anlamlı çalışmadır.Ülkemizin ihtiyaç duyduğu eğitimli insan gücü, İlmin ve irfan evi olan okullarımız, eğitim alanındaki mesafe, gelişme ve ilerleme, uluslararası rekabetin en değerli göstergesidir.” değerlendirmesini yaptı.

Eğitimde sadece mesleki ve akademik açıdan başarılı bireyler yetiştirmeyi değil, aynı zamanda kendi değerlerine sahip, manevi güzelliğe sahip nesiller yetiştirmeyi hedeflediklerini vurgulayan Yavuz, şöyle konuştu:

“Birbirine huzur ve güven veren, yüreğinde tüm insanlığa karşı hoşgörü ve şefkat taşıyan nesiller yetiştirmek, dünya barışına da büyük katkı sağlayacaktır. 1577 okulumuzda 428.208 öğrenci ve 26.322 öğretmen yarınlara yeni bir heyecan ve coşkuyla başlayacak. , 2023-2024 eğitim ve öğretim. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim personelimize verimli bir yıl diliyor, bilginin egemen olduğu bir toplum dileklerimle İlköğretim Haftanızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu