Yaşam

Lise öğrencisi Tekirova’nın tarihini araştırıyor

Kemer Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Kübra Bayram, Tekirova İlçesi’nin tarihini ve tarihsel gelişimini keşfe çıkıyor. Lise öğrencisi Bayram, Antalya Eğitimde Hedefli Yeterlilik (AHENK) projesi kapsamında düzenlenecek bilim fuarında Tekirova İlçesi’nin tarihi konulu bir sunum yapmayı planlıyor.

 

Lise öğrencisi genç, öğretmeni Diclehan Ergül ve Kemer’in yerel tarihçisi Ramazan Kar ve Kemer Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin ile Tekirova İlçesi’nde belirli alanlarda incelemelerde bulunarak ön çalışma yaptı.

 

Yerel tarihçi Ramazan Kar’ın anlattığı tarihi fıkraları dikkatle dinleyen ve notlar alan lise öğrencisi Bayram, önümüzdeki günlerde Tekirova İlçesi’ndeki tarihi yerleri ve eski yaşam alanlarını gezerek projesini tamamlamayı planlıyor.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Tekirova İlçesi’nin tarihini araştıran lise öğrencisi Kübra Bayram’ı projesinden dolayı tebrik etti. Projenin Tekirova’nın tarihine ışık tutacak bir çalışma olacağını düşündüğünü belirten Başkan Topaloğlu, Bayram’ın katılacağı AHENK projesi kapsamında bilim fuarında başarılar dilediğini söyledi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu