Haber

78 Yaşındaki Deprem Kurbanı: Sanki Kıyametin Bir Parçasıymışçasına

KAHRAMANMARAŞ’ta yalnız yaşayan Ali Ezel (78), depremin ardından Aksaray’a gelerek huzurevinde yeni bir hayata başladı. Sarsıntı sırasında evin sağa sola sallandığını ifade eden Ezel, “Ben hayatımda böyle deprem görmedim. Deprem kıyametten bir parça gibiydi” dedi.

Kahramanmaraş’ın Aksu İlçesi’nde iki katlı evin birinci katında kiracı olarak oturan Ali Ezel, 06 Şubat’ta beyin sarsıntısı geçirdi. Yaşadığı evi depremde hasar almayan Ezel, artçı sarsıntılar nedeniyle evine giremedi. 40 gün yakınlarının yanında kalan Ezel, daha sonra Aksaray’da bir huzurevine yerleştirildi. Burada yeni bir hayata başlayan Ezel, şunları söyledi:

“Evin birinci katında iki atla tek başıma yaşıyordum. Deprem günü aşağıdan bir ses geldi. Sanki biri balyozla vuruyormuş gibi bir ses geldi. Sağda solda evin içinde.Sarsıntıdan sonra çok korktum ve 40 gün yakın akrabalarımın yanında kaldım.”Evime tekrar elektrik verdikten sonra hasarsız olduğu için eve döndüğümde hastalıklarım tekrarladı. Önce memleketimdeki huzurevine gittim. Doluydu. Aksaray’a geldim. Günlerim burada huzur içinde geçiyor.”

İLK KEZ BU TÜR DEPREM GÖRDÜM.

İlk kez böyle bir depremle karşılaştığını ifade eden Ezel, “Hasarımdan dolayı kendimi neredeyse yatalak hissediyorum. Birkaç adım sonra yorulup yatıyorum. Huzurevi gerçekten mükemmel bir yer. .Bize çok iyi hizmet veriyorlar.Allah devletimizden razı olsun.Gerçekten burayı çok iyi yönetiyorlar.Emekli.Doğmadan önce asansör ustasıydım. Ben hayatımda böyle deprem görmedim. Kıyametin bir parçasıydı. Eşim 35 yıl önce vefat etti” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu