Haber

İbn Haldun Üniversitesi Proje Destek Ofisi Erasmus+ KA220 Projesi

İbn Haldun Üniversitesi Proje Destek Ofisi, Erasmus+ KA220 projesi kapsamında yeni bir proje hazırladı. “Dijital Dünyada Entelektüel Bağımsızlık” adlı projeye 4 ülkeden 80 öğrenci katılıyor. Detaylar burada…

Sosyal medya fenomeni için akademik eğitim müfredatı hazırlamak

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından da desteklenen projenin ilk aşaması Türkiye’de gerçekleşti. 24 Nisan’da başlayan program 5 gün boyunca devam etti. Influencer pazarlama ve dijital ve sosyal pazarlama eğitimlerinin yanı sıra öğrenciler sosyal medya fenomenleri ile de buluştu.

Baş takım Doğan Kabak ve Mesut Çevik deneyimlerini paylaştı. Yine yurt dışından gelen öğrenciler için İstanbul’da tarihi geziler düzenlendi. Projenin ikinci aşaması Eylül ayında İspanya’da yapılacak.

Sosyal medya salladı: Dolar saçan OnlyFans içerik üreticileri gözaltına alındı!

10 Eylül’de başlayacak program yine 5 gün sürecek. Öğrenciler burada da sosyal medya fenomenleriyle buluşacak. Deneyiminizi ve deneyiminizi dinleyecekler. Sırada İtalya ve Hollanda etapları olacak.

Öğrencilerle birlikte akademisyenler de projeyi yakından takip ediyor ve çalıştaylara katılıyor. Projenin temel amacı 4. Aşama sonunda bir eğitim müfredatı oluşturmaktır. Hazırlanan müfredat Yüksek Öğretim Kurulu’na (YÖK) sunulacaktır. Kabul edilmesi halinde üniversiteler 2 yıllık “influencer master programı” açabilecek. Yani master eğitiminde bu bölümü tercih etmek isteyen öğrenciler influencer master derecesi alacaklardır.

Proje müfredat hazırlama açısından dünyada bir ilktir. Böylece influencer, meslek olarak akademik bir kimlik kazanacak…

Kaynak: Shiftdelete / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu