Haber

Keçiören Belediye Başkanı Altınok: Sellerden Büyükşehir Belediyesi sorumlu

Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, ilçede yaşanan su baskını ile ilgili olarak, “Vatandaşlarımız ara sokakların sorumluluğunun ilçe belediyelerinde olduğunu düşünüyor ancak ara sokaklardaki su ve kanalların tüm sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi’ne ait” dedi. İlçe belediyeleri değil, bunun bilinmesini özellikle istiyoruz.” sözünü kullandı.

Altınok, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, son günlerde yağan yağmurların Ankara’da maddi ve manevi hasara yol açtığını belirtti.

Bu zararların devam edeceğini kaydeden Altınok, “Vatandaşlarımızın şunu bilmesini istiyoruz. Ara sokaklar da dahil olmak üzere su ve kanal çalışmaları Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanında. Su faturalarını ASKİ’ye yani belediyeye ödüyoruz. Büyükşehir Belediyesi Vatandaşlarımız ara sokakların sorumluluğunun ilçe belediyelerinde olduğunu düşünüyor ama ara sokaklarda” diye konuştu. “Su ve kanalların tüm sorumluluğu ilçe belediyelerine değil Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Bunun bilinmesini özellikle istiyoruz. Birçok vatandaşımız bunun böyle olduğunu bilmediği için bize soruyor, bizden taleplerde bulunuyor.” Ancak yine de talepler alıyor ve Büyükşehir Belediyesi’ne iletiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu yağışlarda tedbirlerin yetersiz kaldığını, iş yerlerinin ve evlerin sular altında kaldığını, istinat duvarlarının yıkıldığını belirten Altınok, şu değerlendirmede bulundu:

“Çok dikkatli olmamız gerekiyor. Büyükşehir bu sorunu çözmek için ne yazık ki bir çaba ve ilgi göstermiyor. ‘Yıllardır gereken çalışma yapılmadı, biz yapmayacağız, siz bekleyeceksiniz’ gibi bir tavır görüyoruz. Bunlar yanlış geçen sene 5 vatandaşımız hayatını kaybetti bir daha getiremiyoruz Ankara’da yeni gönüller yanmasın yeni canlar ölmesin Sürekli ızgaraları ızgaraları temizleyin demekten bıktık. zamanında temizlenmezse su ve taşkınlar ırmak ve ırmaklara dönüşür. Boşluk olan yerde sular oradan akar, ev ve iş yerlerini su basar. Birçok vatandaşımız bu durumdan muzdariptir.”

Zararlardan ABB’yi sorumlu tutan Altınok, vatandaşların kaybının da tazmin edilmesi gerektiğini söyledi.

Altınok, “Vatandaşlarımız uğradıkları zararlardan dolayı dava açarsa, Büyükşehir’in ihmalinden kaynaklandığı için bu davaları kazanacaklarını düşünüyorum. Vatandaşı mağdur etmeye kimsenin hakkı yoktur. Tekrar hatırlatıyorum ızgaralar” ve ızgaralar yağmurdan önce hızla temizlenmeli.Biz Keçiören Belediyesi olarak her türlü desteğe hazırız.Büyükşehir Belediyesi personel alacaksa,araba hatta hizmet alacaksa biz destek veririz.Geçen yıl Büyükşehir Belediyesine demiştik. , ‘Kredi talebiniz varsa destekleyelim.’ değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu