Yaşam

Nur Sürer’den Cinsiyet Eşitsizliği Atılımı: “Talat Bulut’un Genç Sevgilisi Oldu, Bizimki Neden Olmasın!”

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya’nın paylaştığı Show TV’nin sevilen dizisi ‘Ailenin Hülya’sı yaptığı açıklamalarla magazin gündemine oturdu. Sürer, kadınların iş ve özel yaşamlarında sorunlar yaşadıklarını söyleyerek cinsiyet eşitsizliğine dikkat çekti.

Oksijen gazetesinden Binnaz Saktanber’in sorularını yanıtlayan Nur Sürer dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Başarılı oyuncu, anne ve babaanne rolünün belli bir yaş üstü kadınlara verilmesi konusunda kendisine yöneltilen soruya tepkilerini dile getirdi.

Saktanber’in “Kadın oyuncular kendilerinden 3-5 yaş küçük erkeklerin annesi oluyor, erkekler yarı yaşındaki kadınlarla evlendiriliyor” açıklamasının ardından Sürer, kadınlara yönelik muameleyi anlattı.

“Örneğin Aile’de 70 yaşındaki Rüçhan Çalışkur, 64 yaşındaki Musa Uzunlar’ın annesini oynuyor.”

Bu yorum üzerine Sürer, ‘Ona çok kırgınım. Bir zamanlar candan oynadığın adam şimdi çocuğunu, kardeşini oynuyor. Ama aynı yaştaki erkeklerin eşlerini hep genç oyuncular canlandırıyor. İşte burada muhafazakarlık devreye giriyor. Karakterler neden karı koca olarak yazılır? Neden sevgili olamıyoruz?’ diye sordu.

Sürer, Yasak Elma projesiyle tanıdığımız Talat Bulut’la ilgili sözlerinden örnekler verdi: “Talat Bulut’un otuz yaşında eşi olabiliyor ve bu da saçma sayılmaz. Bu ülkenin çok sıkıntılı bir kadın sorunu var. iş hayatında veya başka herhangi bir alanda eşitlik.”

“Bir kadın aşık olamaz mı, birlikte yaşayamaz mı? Bir kadının genç bir erkekle birlikte olmasını izleyemeyiz.”

Sürer, ‘Ancak hayat var. “Ah, dokunmayalım” denir. ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu